В Ужгороді презентували сміливий проєкт “Ужгородська Венеція”, який мріє перетворити річку Уж на справжню перлину міста. Однак місцеві жителі вже підняли брови через роками занедбаний стан річки.
Ідея створення цього проєкту належить Дмитру Міщенку, переселенцю із Запоріжжя, який раніше вже встиг зробити свій внесок у розвиток міста, створивши інклюзивний простір для дітей. Команда впевнена, що річка Уж може стати справжньою родзинкою міста, відкриваючи нові грані Ужгорода. Плани грандіозні – від романтичних прогулянок на італійських гондолах до екскурсій на екологічних трамвайчиках та будівництва причалів і інформаційних хабів. І вже найближчим часом команда планує розпочати реалізацію цього амбітного проєкту.
Проте місцеві жителі поки що зберігають здоровий скептицизм щодо цих ініціатив. Вони нагадують про щорічне обміління річки влітку, коли вона місцями перетворюється на невеликий струмочок, та про необхідність термінового очищення річки від мулу, чагарників та стічних вод. Чи зможуть ініціатори подолати ці труднощі та зробити Уж справжньою “Венецією”? Відповідь на це питання поки що залишається відкритою.
У контексті теми нагадаємо про cтуденти ФМЦТ тріумфують на конкурсі інноваційних проєктів UzhNU Future Labs.