
Спека доводить до розуму: люди масово кидаються до водойм, аби врятуватися від спеки. Та такий відпочинок може обернутися недугами. Адже фахівці виявили серйозні проблеми із якістю води у річках та озерах області.
За інформацією із Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, результати моніторингу водойм області тривали з кінця травня до початку літа. Протягом цього періоду експерти зібрали та перевірили воду у 37 різних місцях.
На жаль, результати перевірки невтішні: із загальної кількості відібраних проб води майже третина виявилася небезпечною через перевищення мікробіологічних показників.
Де ситуація найгірша?
За даними фахівців, найбільш забрудненою виявилася вода:
- У річці Уж в Ужгороді та на деяких штучних озерах міста;
- На ділянці річки Уж біля Перечина та Великого Березного;
- У річці Тиса біля Хуста.
Лікарі застерігають: купатися в таких умовах означає наражати себе на неабиякий ризик інфікування гострими кишковими інфекціями, шлунковими розладами та іншими небезпечними захворюваннями. Особливо вразливі до цих інфекцій діти.
Варто додати, що раніше ми вже згадували про у Баранинській громаді розгоряється скандал через полігон твердих відходів.