10.8 C
Uzhhorod
Неділя, 28 Квітня, 2024

Понад 1700 ужгородців підписалися проти спорудження багатоповерхівки біля “Ротарі-парку” на Студентській набережній

За інформацією Офісу Перетворень, Ужгородська міська рада нещодавно надала забудовнику перші дозволи на спорудження на Студентській набережній багатоповерхівки висотою в 47.5 м, що є еквівалентом чотирьох 16-ти поверхівок, зблокованих одна біля одної. Велетенську забудову планують звести впритул до “Ротарі парку”, неподалік транспортного мосту та річки Уж.

Проти даної скандальної забудови станом на 18 грудня 2023 року, тобто всього за 5 днів, вдалося зібрати безпрецедентні для Ужгорода 1752 підписи.

Про це повідомили на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Офіс Перетворень та його керівник, ініціатор колективного звернення Олександр Ровняк.

“Там буде еквівалент чотирьох (!) 16-ти поверхівок зблокованих одна біля одної! Це настільки велика будівля, що в місті майже не залишиться точок, звідки б її не було видно. Вказаний об’єкт знаходиться безпосередньо в зоні регулювання забудови 1-ї категорії, де діють суворі обмеження по висотності згідно Закону України про культурну спадщину. Відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста Ужгород вказаний об’єкт безпосередньо межує з історичним ареалом та комплексною охоронною зоною пам’ятки містобудування місцевого значення “Малий Ґалаґов”, – йдеться у повідомленні Офісу Перетворень.

“У відповідь на деяку критику: 47.5 м дозволених міською радою — це є еквівалент 16 поверхів. Там може бути 12, 10, 7 поверхів, суті це не змінює. Наприклад, можна будувати 11, але з першими поверхами під комерцію з високою стелею, в результаті буде під 47 метрів заввишки, що є еквівалент 16 поверхів. А будувати ймовірно будуть саме так, що було видно із попереднього проєкту (прикріпив). Наївно очікувати, що при виданих дозволах на 47.5 м, нове на совість побудують у 20 метрів (5 поверхів, що є приблизною висотою Рафанди). Будь-що вище за 5 стандартних поверхів — порушення адекватного трактування ІАОП про зону регулювання забудови 1 категорії. А порушувати ймовірно мають намір. Бо кожен наступний поверх в цьому районі – це неймовірний прибуток $$$ для всіх бенефіціарів та неймовірна втрата для всіх нас і обличчя Ужгорода. Тому вся кампанія і всі підписи мають сенс”, – додатково повідомив в коментарях Олександр Ровняк.

“UPD 18.12.23: Збір підписів щодо багатоповерхівки на Студентській набережні завершений. Безпрецедентних 1752 підписи – чіткий сигнал від громади, ніяких висоток в рекреаційних зонах Ужгорода та в безпосередній близькості до історичного ареалу. Звернення відправлено у відповідні інстанції. Результати будуть оприлюднені на сторінці Офіс Перетворень”, – повідомили громадські активісти.

Наразі інформація щодо забудовника максимально втаємнича – передусім відсутній інформаційний стенд про об’єкт будівництва, що також суперечить чинному законодавству. Відсутня реакція на це очевидне порушення із боку контролюючих органів, зокрема Управління ДАБК Ужгородської міської ради. “Відмовчуються” і місцева влада – жодної реакції на офіційних сторінках, публічної позиції міського голови Богдана Андріїва, незважаючи на суспільний резонанс.

Донедавна забудовником даного об’єкту було зазначено ТОВ “ПОДІЛЛЯ-ТРАНС”, відповідно до оприлюдненого в коментарях фото інформаційного стенду, який наразі відсутній на місці забудови.

Відповідно до даних аналітичної системи YouControl, директором даної фірми-забудовника є Коціпак Віталій Олексійович – чинний депутат Ужгородської міської ради від ВО “Батьківщина”, член постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, екології та комунальної власності.

За наявною інформацією в місцевій владі, таке масштабне та скандальне будівництво вочевидь не могло бути дозволено без “погодження” з боку керівництва міста.

Разом з тим, цей же депутат з “мерської” фракції політичної партії “Батьківщина” Віталій Коціпак вже фігурував в тандемі з Богданом Андріївим по іншому скандальному будівництву. Так, навесні 2021 року мер Ужгорода через міськраду узаконив самовільне будівництво свого бізнеспартнера на Слов’янській набережній, 23 «а», де підрядником був саме В.Коціпак.

Також депутат В.Коціпак причетний ще до одного незаконного будівництва багатоповерхівки на вул. Митрака, 10. У січні 2022 року прокуратура навіть ініціювала через суд її знесення, оскільки п’ятиповерхівка була побудована без дозволів і з численними порушеннями будівельних норм, всупереч цільовому призначенню землі і генплану міста.

Водночас, цей же забудовник в тендемі із ужородським екс-суддею Микуляком намагався забудувати прибудинкову територію багатоповерхівки по вул. Володимирській, 28, ще на початку 2012 року. Однак завдяки спільній 10-річній боротьбі мешканців, громадських активістів і правозахисників дану територію із зеленою зоною та дитячим майданчиком вдалось захистити, відстоявши через суди.

Окрім того, депутата Коціпака пов’язують із мером Ужгорода, окрім робочих, також дружні відносини та участь в спортивних змаганнях, що публікувалось, зокрема, на інтернет-ресурсі, контрольованому Б.Андріївим.

 

Останні новини
Схожі новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я