18.6 C
Uzhhorod
Субота, 27 Квітня, 2024

“Схеми” детально розповіли про апартаменти родини очільника Антимонопольного комітету Кириленка в преміальному ЖК Residents Park в Ужгороді

"Схеми" детально розповіли про апартаменти родини очільника Антимонопольного комітету Кириленка в преміальному ЖК Residents Park в Ужгороді (ФОТО)

Про це йдеться в розслідуванні журналістського телевізійного проєкту “Схеми: корупція в деталях”.

У серпні 2022 року тесть Кириленка Олександр Матієнко купив майнові права на дві квартири у цьому ЖК. Одна площею 90 квадратів, інша, трохи менша – майже 74.

Їхня вартість по договору – 800 тисяч і 640 тисяч гривень відповідно. Але якщо орієнтуватись на ціни на ринку, їхня вартість на момент купівлі майнових прав була вищою: 7 мільйонів гривень – це більші апартаменти, і близько 6 мільйонів – менші.

У 2023-му нерухомістю в Residents Park обзаводиться і теща Кириленка Наталія Матієнко. У квітні 2023-го року тесть і теща купують тут майнові права на дві квартири – по 670 тис. грн кожна. Ринкова ж вартість однієї квартири – близько 6 млн грн.

Якщо порахувати за ринковими цінами загальну вартість всієї ужгородської нерухомості родини на момент придбання, то виходить сума у майже 25 мільйонів гривень.

Але чому така велика різниця між вартістю майнових прав на квартири та їхньою ринковою ціною?

«Якщо є значна різниця між ціною майнових прав і ціною квартири, це, можна сказати, є маркером схеми оптимізації оподаткування», – вважає незалежний експерт та консультант з нерухомості Євгеній Полунов.

Тобто, фактично родичі Кириленка могли заплатити за цю нерухомість в рази більше, аніж це було вказано в договорі.

Але Ужгородом, як з’ясували «Схеми», географія майна родини головного антимонополіста країни не обмежується, а загальна ринкова вартість їхніх активів сягає 70 мільйонів гривень. Чим ще володіють родичі дружини Кириленка та звідки в них кошти на численну елітну нерухомість – дивіться у новому матеріалі “Схем”

Після розслідування «Схем» Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка за статтями «незаконне збагачення» та «декларування недостовірної інформації». Про це Радіо Свобода повідомили у пресслужбі САП.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження 22 березня – наступного дня після виходу матеріалу «Схем» (Радіо Свобода), в якому журналісти виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та четверо апартаментів з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини. «Схеми» з’ясували, що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. При цьому, посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина.

«Прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективами Національного антикорупційного бюро України за результатами опрацювання інформації оприлюдненої у журналістському розслідуванні програми розслідувань «Схеми» до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.03.2024 внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366-2 (декларування недостовірної інформації – прим. ред.) та ст. 368-5 КК України (незаконне збагачення – прим. ред.)», – йдеться у відповіді прокуратури на запит Радіо Свобода.

Досудове розслідування здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України.

Мінімальна санкція ст. 366-2 Кримінального кодексу «декларування недостовірної інформації» передбачає штраф, максимальна – позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Покарання за ст. 368-5 Кримінального кодексу «незаконне збагачення» передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як дослідили журналісти «Схем» (Радіо Свобода), елітне майно, здебільшого оформлене на родичів дружини Кириленка, вони придбали у період, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію та до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ у 2023 році. При цьому, ніхто з родичів не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно, йдеться в розслідуванні.

 

Останні новини
Схожі новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я