Підписати можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSclnLMydI0drXXNu7K5T-qJ3lhbNNAfyJa7OA9UZ7B2JhfgEA/viewform
Як йдеться у зверненні, “просто тепер у колишньому кінотеатрі «Ужгород» (вул. Волошина, 20) проводяться будівельні роботи, які сколихнули громаду міста. Ця історична будівля була споруджена у 1931–1932 роках в за проєктом відомого кошицького архітектора Людовита Ельшлеґера і є взірцевим об’єктом архітектури міжвоєнного модернізму.
Будівля є складовою пам’ятки містобудування «Комплекс Замкової гори», взятої під охорону держави. Також відповідно до історико-архітектурного опорного плану Ужгорода (затвердженого у 2016 р. Міністерством культури), знаходиться в межах історичного ареалу міста. Згідно чинного законодавства, будівельні роботи на таких об’єктах повинні відбуватися після погодження проектів відповідними органами охорони культурної спадщини (Департамент Культури ОДА-ОВА та Міністерство культури та інформаційної політики України).
Звідси випливають два запитання:
1) чи була погоджена проектна документація?
2) і, якщо не погоджувалася, чи здійснювалася перевірка законності цих робіт по лінії органів охорони культурної спадщини?”
Автори звернення просять “забезпечити законність цих робіт, адже в протилежному разі це загрожує бути ще однією втратою нашої історико-культурної спадщини, втратою нашого туристичного потенціалу. Це розчаровує і деморалізує громаду щодо спроможності нашої держави у плані збереження власної культури та історії”.
Також, у зверненні наголошується, що “проблема руйнування культурної спадщини в Ужгороді є системною. Прикладами останніх років є: Довженка, 5 (нахабна надбудова в центрі міста у всіх на очах); «Корона» (пл. Театральна); надбудови у будівлі дитячої лікарні на вул. Боженка, 2; знищення будинку Фунданича, ганебне знищення Аптеки №1, і т. д. Таке враження, що органи охорони культурної спадщини не діють і група окремих ділків компроментує інтереси цілого міста, цілої області і країни в цілому. Системна проблема потребує системного рішення.”
На час написання матеріалу під зверненням вже стояло більше сотні підписів.