20.3 C
Uzhhorod
П’ятниця, 10 Травня, 2024

57 людей в Ужгороді стали донорами крові у Всесвітній день донора (ФОТО, ВІДЕО)

 

Оксана здає кров у Закарпатській обласній станції переливання з 2014-го до трьох разів на рік.

“У мене є одна знайома, вона вже Почесний донор. Вона почала здавати кров, і коли ми розмовляли, вона казала, що вона здає кров, я думала: “Ну навіщо вона здає кров?”, — розповіла Оксана. — У 2014 році мій тато потрапив у лікарню, мені сказали, що треба донорів. Я прийшла, здала кров і зрозуміла, що нічого страшного нема. Ця справа дуже потрібна, тому що не всі мають можливість здати для своїх рідних і близьких кров. Так я почала. Бувало, і п’ять разів, тому що кров можна здавати раз у два місяці”.

Цього року Оксана здала кров уже другий раз.

Олександр Сливка цього року також удруге прийшов здавати кров в Закарпатську обласну станцію переливання крові. Хлопець став донором 3 роки тому.

“Поштовхом насправді було те, що я прочитав, що не вистачає моєї групи крові, і це стало поштовхом, після цього я регулярно здаю”, — розповів чоловік.

З 2007-го здає кров в Закарпатській обласній станції переливання Юрій Черниш. Цього року чоловік на кровоздачу пішов разом зі своїми колегами.

“Останній раз ми здавали під час тижневика здачі крові, то був вівторок минулого тижня, — розповів Юрій. — Було приблизно 10 співробітників. Я став донором у 2007 році, коли потрібна була кров для моєї вагітної дружити. Коли пішов, хвилювався, не хотів, але зрозумів, що це не боляче й не страшно, бо там не можуть занести інфекцію. Я це побачив все на власні очі й кожен рік почав здавати – там 2008 і 2009 – два-три рази в рік, тобто десь близько 20 разів я здаю кров і компоненти”.

Завідувачка відділу комплектування донорських кадрів станції переливання Марія Фантич каже: у Всесвітній день донора до них приходять здавати кров близько 70-80 людей.

“Цей день приурочено до дня народження великого вченого, лауреата Нобелівської премії Карла Ландштайнера, котрий винайшов групи крові, а потім і резуси, бо до того не знали, що в кожної людини своя група крові й просто переливали, — пояснила вона. — Кров має термін придатності до 40 днів, тому нам завжди потрібно поновлювати запас, завжди потрібно молодих донорів, бо протипоказом до донорства також є і вік людини. Донором може бути людина віком від 18 років і до пенсійного віку”.

За словами Марії Фантич, у Всесвітній день донора кожен після кровоздачі отримав подарунок на вибір: кружку, екоторбу, значок, браслет, грамоту чи термос.

 

Останні новини
Схожі новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я