Міжнародний день музеїв перетворив Ужгород на справжнє свято культури та історії.
18 травня міські музеї відкрили свої двері для відвідувачів із новими експозиціями, майстер-класами та тематичними заходами. Головною особливістю цього дня стало безкоштовне відвідування музейних локацій.
Особливу атмосферу можна відчути в Ужгородському замку та Закарпатському музеї народної архітектури і побуту. Цьогоріч музейники підтримали міжнародне гасло «Музеї об’єднують розділений світ», присвятивши більшість заходів культурній єдності, традиціям та історичній спадщині.
Урочистості розпочалися з участі міського голови та представників міської ради. Працівникам музеїв були вручені грамоти та подяки за їхній внесок у збереження культурної спадщини Закарпаття.
Відвідувачі мали змогу ознайомитися з кількома новими експозиціями. В Ужгородському замку презентовано оновлену виставку народного одягу та музичних інструментів Закарпаття, експозицію про історію кав’ярень Будапешта та художню виставку «Естетика флори».
У скансен відбулося відкриття виставки живопису «Ужгород – весна 2026», ретроспективної експозиції художника Михайла Беленя «Крізь віки», а також презентація нових музейних видань та тематичних екскурсій про закарпатські обереги.
На території музею тривали майстер-класи народних ремесел, ярмарок виробів ручної роботи, дитячі розваги та працював фудкорт.
Відвідувачі мали можливість безкоштовно відвідати музеї до 18:00, а вже 19 травня свої двері для вільного входу відкриє Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая та його філії.







Раніше наше видання інформувало, що у Ужгороді відбувся міський учнівський конкурс Ужгород очима школярів.