16.4 C
Uzhhorod
Вівторок, 30 Травня, 2023

В Ужгороді відновлюють водогін сучасним методом “полімерної панчохи”

КП «Водоканал м. Ужгород»  повідомляє про реновацію водопроводу в центрі міста із застосуванням сучасних технологій:
КП «Водоканал м. Ужгород» спільно з компанією IST Innovative Sanitation Technologies реалізували унікальний проект – по реновації водопроводу діаметром 200 мм, довжиною 98 м, на межі транспортного мосту та парку ім. Томаша Масарика. На цих роботах була застосована інноваційна технологія – санація трубопроводу полімерними матеріалами (так звана «полімерна панчоха»).
На сьогодні більшість водопровідних мереж міста вичерпали свій експлуатаційний ресурс і продовжують руйнуватися. Протяжність водопровідних мереж становить 286,5 км, 53% яких вже відпрацювали свій нормативний термін експлуатації. Значна кількість споруд і мереж водопостачання побудована ще у 80-х роках минулого сторіччя. Тобто велика частина водопровідної системи міста потребує заміни або капітального ремонту. Велика вартість таких робіт не може бути профінансована за рахунок власної інвестаційної програми і потребує дотацій з міського бюджету.
Ми зацікавлені тим, щоб проводити заміни аварійних ділянок водопроводів. Компанія IST Innovative Sanitation Technologies вийшла з ініціативою провести показову реновацію водопровідної мережі в нашому місті. Були залучені фахівці та матеріали компанії IST, які безкоштовно виконали санацію трубопроводу діаметром 200 мм, прокладеного ще у 1987 році, який в зв’язку з аварійністю був виведений з експлуатації.
Санація трубопроводів водопостачання є ефективним засобом відновлення їх функцій і робочих характеристик. Завдяки такій технології з’являється можливість продовжити термін експлуатації трубопроводів там, де не можливо перекрити рух або порушити благоустрій території для їх заміни, а в свою чергу, це економить кошти і час.
Наразі метод «панчохи» дуже часто застосовується для ремонту трубопроводів в багатьох європейських містах. Технологія полягає в тому, що у пошкоджені магістралі затягується так званий «рукав», просочений спеціальним хімічним складом. Потім під дією ультрафіолетового випромінювання «рукав» твердіє і перетворюється на суцільний міцний трубопровід. Метод «панчохи» дозволяє дуже швидко відновлювати пошкоджені ділянки мереж, мінімізуючи при цьому площу розриття.
Даний спосіб реконструкції труби мав для нашого підприємства ряд переваг:
Роботи проводили у виведеному з експлуатації трубопроводі;
Майстри здійснили гідродинамічне прочищення трубопроводу;
Не було необхідності в розритті дорожнього покриття та руйнування цілісності інфраструктури;
Збільшення пропускної здатності трубопроводу;
Внутрішня поверхня рукава залишається гладкою, що забезпечує максимальну швидкість потоку і перешкоджає виникненню відкладень.
Завдяки інноваційній реконструкції ми тепер зможемо підключити санований трубопровід до водопровідного кільця, що в свою чергу покращить та стабілізує тиск центральної частини міста.
Дякуємо нашим міжнародним партнерам компанії IST Innovative Sanitation Technologies за надані послуги!
Працюємо на комунальному фронті заради комфорту ужгородців та наближення перемоги! Слава Україні!
З повагою, адміністрація КП «Водоканал м. Ужгород»

Останні новини
Схожі новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я