Максим Вацлав приїхав на змагання зі Львова. Це його перший турнір. Спортом, каже, займається близько року.
Для Максима Вацлава це перший турнір зі стронґмену.
“Цікаво займатися цим спортом. Можна проявити свою силу”, — розповів хлопець.
Участь у змаганні “Юніор стронгмен” взяли 9 хлопців, каже головний організатор Іван Григоровський. Для них підготували 5 вправ.
“Треба Аполлон Аксель – це штанга з товстим грифом – підняти найбільшу кількість разів. Наступна вправа – перекидування колес вагою 100 і 300 кілограмів. Потім – перебігання з колесом, як фермерська хода. Далі естафета-завантаження: треба якнайшвидше закидати декілька предметів і 80-кілограмовий камінь на платформу. І в кінці – утримання цеглин перед собою на максимальний час”, — розповів Іван Григоровський.
Переможцем турніру юніорів став львів’янин Дмитро Качмарик.
Переможець турніру “Юний стронґмен” Дмитро Качмарик на нагородженні.
“Я б сказав, що найважчою частиною була остання вправа, вона була більше на витривалість. А для мене вона була вирішальною”, — каже Дмитро.
Для турніру «Карпатський ведмідь» також підготували 5 вправ.
“Жим колоди лежачи. Вправа дуже рідко використовується на турнірах стронґмену, у нас її теж не було. Станова тяга, де вантаж тримається не спереду, а з боків. Потім буде прем’єра (може, й світова, бо цієї вправи я не бачив ніколи) – піраміда з колес. Потрібно колеса вагою 300, 100, 80 кілограмів скласти в піраміду. Тримання, як у юніорів, але не 6 цеглин, а 10. В кінці – фермерська хода з валізами по 152 кілограми”, — розповів Іван Григоровський.
У “Карпатському ведмеді” взяли участь три спортсмени. Це сам організатор заходу Іван Григоровський, Володимир Цифра із Великого Березного та Іван Деркач із Ракошина на Мукачівщині.
“Виступати в Ужгороді для мене завжди важко. Тепер я мав виступати в Києві на Чемпіонаті світу з перетягування каміонів. Я відмовився, щоб приїхати сюди. Для мене це традиція. Я думаю, якщо я виступаю на «Ведмеді», значить, у мене ще один рік буде нормальний. Вдома завжди важко виступати. Кажуть, що стіни допомагають, але я тут не маю шансу на помилку”, — каже Володимир Цифра.
“В Ужгороді дійсно важко виступати, бо тут своя публіка, і тому хочеться вдома показати найкращий результат. Особисто для мене найлегша вправа перша – жим колоди на лавці”, — розповів один із учасників змагання Іван Деркач.
Перше місце у змаганні посів Володимир Цифра, друге – Іван Григоровський, Третє – Іван Деркач.