23 листопада відбулось друге пленарне засідання XLVIII сесії Ужгородської міської ради, на якій, окрім розгляду земельних та бюджетних питань, перейменування вулиць, також заслухали мешканців двох мікрорайонів міста.
Так, спершу слово дали представниці мешканців багатоповерхівок по вул. Легоцького, 70 і 72, Катерині Онищенко. Вона повідомила, що на прибудинковій території, фактично під вікнами їх будинків, будують комплекс гаражів. Ужгородці стверджують про його очевидну незаконність, оскільки його будують в санітарно-захисній зоні інженерних мереж та водозабору, всупереч генплану та законодавства в цілому.
Йдеться про земельну ділянку з кадастровим номером 2110100000:22:001:0135, площею 0,0762 га, по вул. Олександра Богомольця. Відповідно до укладеного договору, нова власниця землі, жителька м. Чоп Аліна Чернявська планує використовувати її за цільовим призначенням – для будівництва і обслуговування інших будівель громадської забудови. З огляду на це не виключено, що під виглядом гаражів в подальшому тут може “з’явитись” зовсім інший обєкт.
Як зазначили посадовці, розпорядженням міського голови 21 листопада була створена робоча група, яка має виїхати на місце, обстежити земельну ділянку та з’ясувати всі обставини конфлікту. Б.Андріїв запевнив, що реакція буде за тиждень.
Опісля слово надали мешканцям вулиць Північної, Великокам’яної, Акацій, Угорської, Симона Петлюри та Кримської щодо незаконного будівництва комплексу багатоквартирних житлових будинків по вул. Кримській, 24, які, водночас, також судяться з обласною владою.
Їх представник адвокатка Наталія Майстренко повідомила, що детальний план території, який санкціонував даний проєкт житлового будівництва на території понад 1 гектар, не відповідає генплану та був прийнятий міськрадою з грубим порушенням процедури громадського обговорення.
Мешканці приватного сектору вбачають порушення своїх прав, зокрема екологічних, зміною режиму забудови їх кварталу садибної забудови. Оскільки, згідно з містобудівними умовами та обмеженнями, через проєктування тут комплексу багатоповерхівок в рази зросте щільність населення та, відповідно, навантаження на інженерні мережі, більшість яких в цьому районі споруджувалася коштом місцевих мешканців.
Тому мешканці закликали депутатів розпочати процедуру внесення змін до містобудівної документації “Детальний план території, обмеженої вулицями Солов’їною, Красною, територією НПО “Реабілітація” та межею міста” шляхом розроблення проєкту рішення ради про надання дозволу на розробку таких змін та внесення його до порядку денного наступної сесії.
Головний архітектор м. Ужгород Олег Боршовський повідомив, що дане звернення мешканців буде опрацьовано, підготовано відповідний проєкт рішення на розгляд депутатів на наступній сесії.
Як раніше повідомлялось, у травні 2023 року на території по вулиці Кримська-Великокам’яна в Ужгороді почалися незаконні підготовчі роботи, внаслідок яких було зрізано 350 дерев, що було зафіксовано працівниками Державній екологічній інспекції у Закарпатській області.
У подальшому стало відомо, що на даній території, посеред кварталу садибної забудови, із приватними будинками та зеленими насадженнями, забудовники, наближені до регіональної влади, планують забудову із 5-ти багатоквартирних будинків загальною площею 7500 кв.м. Відповідно до затверджених вихідних даних проєкту, висотність будівель повинна бути не вище 15 м, а щільність забудови – 450 чол./га.
Тобто, чисельність мікрорайону зросте, з урахуванням площі забудови, на понад 500 осіб, що не узгоджується із технічними умовами та існуючим станом інженерних мереж і комунікацій, які прокладалися виключно власним коштом мешканців цього мікрорайону. Тож влітку цього року мешканці прилеглих до даної території вулиць Високої, Стрільничної, а також вулиць Північної, Великам’яної, Кримської, Угорської та Акацій в Ужгороді відкрито виступили проти даного будівництва комплексу багатоповерхівок, зокрема в судовому порядку.
Кінцевим бенефіціаром фірми-забудовника ТОВ «ДОМІНУС СТАРК», наближеної до місцевої влади, є юристка партії «Слуга народу» з Рівного Наталія Гуль. Забудовник отримав право на забудову території понад 1 гектар по вул. Кримській, 24, через Державне підприємство «ДОБРОБУД» Закарпатської ОДА, що має ознаки «прокладки».
Відповідно до даних аналітичної системи YouControl новим керівником ДП “Добробут” є колишна юристка ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області Леся Ільницька. Нещодавно, під час судового процесу з мешканцями, вона замінила на посаді Руслана Балабана, який до того був заступником начальника другого відділу Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України.
2 листопада одного із найактивніших представників мешканців по вул. Кримській та позивача в суді Ігоря Безкровного обласна влада намагалася показово покарати «мобілізацією».