10.8 C
Uzhhorod
П’ятниця, 20 Вересня, 2024

В одній зі шкіл Ужгорода провели спецнавчання з кінологами, піротехнікіками, патрульними та працівниками інших служб

 

Перед учнями разом зі своєю собакою Бехою готувався виступити інспектор-кінолог Микола Нестеренко. Розповів: Беха — розшукова собака: спеціалізується на пошуку сліду та речей.

“Дітям ми будемо показувати два види дисципліни: це як слухається собака команд “сидіти”, “лежати”, “стояти” жестами, голосом, на відстані, а також будемо показувати пошук замінників наркотичних засобів. І будемо показувати, як шукає речі за запахом”, — пояснив кінолог.

За виступами інспекторів-кінологів та інших правоохоронців спостерігали майже 150 учнів, — розповіла директорка Ярина Харіна. Після цього школярів розділили на групи і показали обладнання і техніку, які використовують під час роботи поліцейські і рятувальники. Востаннє подібний захід учням проводили два роки тому.

“Ми й раніше на таке ходили, — сказала шестикласниця Вероніка Грищук. — У нас таке вже було. Мені найбільше сподобалося, де билися на ковриках”.

П’ятикласник Володимир Гісем фотографувався з автоматами, які показували учням.

“Мені найбільше сподобалося сфоткатися з базукою в машині. Це дуже прикольно. Також я потримав металошукач”, — сказав Володимир.

Такі заняття необхідні учням під час навчального року, — вважає директорка школи Ярина Харіна. Каже: їм вирішили нагадати правила, які вони могли забути під час пандемії коронавірусу, зокрема, коли вчилися дистанційно. До занять залучили 3-4 і 5-7 класи.

“Це найбільш вразлива категорія учасників, найбільш довірлива, — пояснила директорка. — Півтора роки перебування в адаптивному карантині призвело до того, що дітки трохи забули правила поведінки “Увага! Діти на дорозі”, як поводитися в надзвичайних ситуаціях з незнайомими людьми, як поводитися в ситуації, якщо тобі пропонують незнайому речовину. Те, що вчитель розповідає на уроці з основ здоров’я чи класний керівник на виховному заході — це дуже добре, але коли вони чують це із вуст працівників тих служб, які безпосередньо несуть за це відповідальність, це зовсім інше”.

Під час навчання учні разом з рятувальниками гасили умовну пожежу.

blank

Учням показали також техніку екстрених служб і запустили всередину, — каже речниця ДСНС в області Наталія Батир.

“Це і рятувальники, і піротехніки, і поліцейські, і патрульні поліцейські, які розповідають діткам про безпеку дорожнього руху, як варто переходити автошляхи, як треба уберегтися від небезпек у випадку виникнення пожежі, — пояснила речниця. — Практика викликає у дітей найбільший захват: все самостійно поторкатися, все приміряти, спробувати самостійно загасити пожежу за допомогою пожежного ствола. Також піротехніки залучили свій автомобіль. Ну і були муляжі вибухонебезпечних предметів, адже під час виявлення дітьми незрозумілих металевих предметів вони будуть знати: чіпати їх не потрібно”.

За словами речниці, такі заходи триватимуть у школах області до 25 вересня. Їх проводитимуть у всіх районах Закарпаття.

 

 

Останні новини
Схожі новини