19.2 C
Uzhhorod
Середа, 24 Липня, 2024

Твори, створені з любов’ю до України: в Ужгороді відкрилася виставка “Берегині”

11 червня у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту розпочала роботу виставка “Берегині”, де представлені роботи майстрів народного мистецтва.

Шість учасників – Йосип Плакош, Олена Селезньова, Ірина Талапко, Надія Малинич, Тамара Ленюська та Наталія Делеган – продемонстрували своє бачення народних традицій та майстерність виконання.

Центральне місце на виставці посідає вишивка, один із найдавніших і найпоширеніших видів народного декоративно-ужиткового мистецтва. Відвідувачі можуть побачити народний одяг, прикраси, предмети інтер’єру, рушники, серветки та традиційні ляльки-мотанки – всі ці атрибути є оберегами домівки, роду та народу.

Особливої уваги заслуговують вишиті ікони Йосипа Плакоша. Їх композиції, виконані дрібним хрестиком, вражають чіткістю ліній, оригінальною кольоровою гамою та високою майстерністю виконання.

“Берегині” – це вже традиційна виставка в рамках проєкту “Несподівані зустрічі”, започаткованого ООМЦК у 2017 році. Ідейною натхненницею проєкту була відома закарпатська художниця Емма Левадська, яка прагнула дати можливість талановитим людям, не пов’язаним із мистецтвом професійно, презентувати свої роботи публіці.

Спочатку виставки проводили з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок, 8 березня.

У 2022 році, напередодні чергової виставки, почалася повномасштабна війна росії проти України. Майстрині, зваживши всі обставини, вирішили таки сформувати експозицію і, без урочистого відкриття, розмістити твори в музеї. Це стало свідченням незламності українського духу та стійкості перед викликами.

Символічно, що серед учасниць виставки – переселенка з Харкова Олена Селезньова, яка нині активно долучається до культурного життя Закарпаття, та Ірина Талапко, яка саме для подолання стресу, спричиненого війною, почала виготовляти ляльки-мотанки і вже досягла в цьому помітних успіхів.

Оглянути виставку “Берегині” можна до 24 червня.

blankblankblank

Останні новини
Схожі новини