12 квітня 1912 року у Львові гурток Олександра Тисовського, одного із засновників Пласту, склав першу в історії пластову присягу. Відтоді у цей день щорічно відзначається день Пласту, який традиційно вважається днем народження організації.
Цього року, у 112-ту річницю Пласту ужгородські пластуни святкували День Першої Пластової Присяги. Захід пройшов у неділю, 14 квітня, в Ужгородському замку. Участь у ньому взяли близько 150 пластунів та гостей свята.
Як розповіла у коментарі Varosh координаторка комунікацій Пласту Мар’яна Комарницька, за останні роки Пласт в Ужгороді та на Закарпатті активно розвивається: батьки все частіше виявляють бажання записати дітей в організацію, тож з’являються все нові осередки.
Так, за останній час нові осередки сформувалися, зокрема, у Берегові, Великому Бичкові, Тересві. Станом на зараз, уточнила пані Мар’яна, в Закарпатській області діє 8 осередків Пласту, і лише у станиці Ужгород в організації залучено близько 150 пластунів різних вікових категорій.
Загалом в Україні, за її словами, діє 126 осередків Пласту, які нараховують понад 10 тисяч активних пластунів.
«У нас є дітки різних вікових категорій. Пташата – найменші, віком від 2 до 6 років, якраз на заході відбулося їхнє іменування, діткам пов’язали білі пластові хустини. Також є улад новаків та новачок – це діти від 6 до 11 років, цього року виповнюється 100 років саме цьому уладу. І є ще один улад пластунів – юнаків та юначок: це вже вік 11-18 років», – розповіла Мар’яна Комарницька.
Під час заходу, окрім складання пластової присяги, також урочисто пов’язали хустини дорослим, які недавно долучилися до Пласту. Трохи раніше в Ужгороді пройшов дводенний семінар для дорослих, на якому людей, які хочуть долучитися до організації, знайомили із принципами й ідеєю роботи Пласту. Після семінару, що відбувся на початку квітня, 4 його учасників стали до лав Пласту тепер уже як виховники, і надалі працюватимуть із дітками.
Після складання пластової присяги пластуни вирушили на Кальварію, де вшанували пам’ять полеглих за Україну воїнів.
«Пласт – ціннісне середовище розвитку. Ми виховуємо “новий люд”, який буде відбудовувати країну після перемоги. “Новий люд” – нове покоління, ті, для кого цінність української мови, культури і традицій не потрібно доводити, хто допомагають іншим, займаються суспільно корисною діяльністю, дбають про навколишнє середовище і на своєму місці роблять все можливе заради України», – підсумувала Мар’яна Комарницька.