Одяг шиють на український ринок, замовлення також отримують від світових брендів. До Дня легкої промисловості, який відзначатимуть 13 червня, кореспонденти Суспільного поспілкувалися із працівниками фабрики.
Близько 400 суконь в день викроює Магдалина Блюдіна. У розкрійному цеху “Паради” вона працює 32 роки.
“Розкроюємо ми все, починаючи від однотонної тканини, з квіточками, в рисочку, у кліточку: під усе йде у нас підгонка, — пояснила жінка. — Вироби у нас йдуть – брюки, блузи, сукні, спідниці, пальто, дитячі боді. Окрім того, ми кроїмо на всю Україну”.
На комп’ютері розкладає лекала брюк Світлана Малец. “У мене завдання розкласти, так щоб було якнайменше випадів тканин, щоб її зекономити. Зараз у мене на екрані брюки: я розкладую два розміри, бо так ефективніше й економніше”, — розповіла Світлана.
Швачка Ольга Товтин зараз обточує рукав куртки. Жінка розповіла: її норма за зміну — зшити близько 150 рукавів. “Після мене відправляють прасування, а потім на оздоблювальну строчку”, — сказала вона.
Готовий виріб – куртку, якій Ольга Товтин обточувала рукав — перевіряє контролерка якості Яна Лупей.
“Курточку потрібно якісно перевірити, як з лицьового боку, так і навиворіт. Буває таке, що маємо невеликий відсоток браку: 20 або 30 відсотків. Буває таке, що й немає браку, це залежить від моделі та складності її пошиття”, — розповіла контролерка.
Осінньо-зимову колекцію для європейських брендів, яку відшивають на Ужгородській фабриці, показує головна інженерка підприємства Олена Ковальчук.
“Ми працюємо для Німеччини, для Франції, для Данії, для Австрії, — сказала вона. — Почали зараз працювати навіть для одного модного будинку з Амстердаму. Ми виробляємо вдень приблизно 500 плечових виробів і до 2000 тисяч брюк”.
Це весняно-літня колекція фабрики “Парада”, яка налічує близько 50 моделей, розповіла арт-директорка підприємства Тетяна Коцюба.
“Для створення наших колекцій ми намагаємося враховувати усі смакові вподобання наших жінок. І основний такий критерій – поєднання одягу, — пояснила арт-директорка. — Тобто якщо ми вдягаємо таку сорочку, то ми зможемо у наших колекціях знайти пару для неї: спідницю або брюки, або «бермуди», або жакети, куртки-сорочки. Нюансом для створення колекції є особливості фігури українських жінок: ми їх теж враховуємо: в нас є варіанти для різних стилів, для різних типів фігур”.
За словами інженерки Олени Ковальчук, на фабриці зараз працює 300 людей. Через карантин обсяги виробництва знизилися на 50 %. А з травня підприємство отримало більше замовлень із Європи.