back to top
-0.9 C
Uzhhorod
Субота, 14 Грудня, 2024

До 1131-го дня народження Ужгорода його “промаркували” ще однією угорською мініскульптуркою

 

Про це 8 вересня на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив, розмістивши відповідні світлини, Федір Шандор, який претендував на посаду посла України в угорщині.

Автором мініскульптурки, яку розмістили на Православній набережній, є скульптор Роман Мурник.

Відкрили об’єкт заслужений художник України Антон Ковач та представник Генерального консульства угорської Республіки Ласло Віда. Присутність останнього не випадкова, адже таке маркування Ужгорода угорськими мініскульптурками, суть яких часом не має жодного прямого стосунку до Ужгорода, здебільшого фінансується саме дипломатичною установою сусідньої країни, яка, як відомо, має власні проєкції на українське Закарпаття і, зокрема, Ужгород, а в часі війни з росією послідовно демонструє недружню щодо України позицію.

Зокрема, як повідомлялось, за фінансової підтримки угорщини у грудні 2023 року в Ужгороді встановили мініскульптурку, присвячену винахідникові кулькової ручки угорцеві Ласло Біро, який, як і Шимон Голлоші, не мав жодного прямого стосунку до Ужгорода (і навіть Закарпаття) і ніколи в ньому не був.

Шимон Голлоші – це угорський художник, графік та педагог вірменського походження. Він був засновником Нодьбанської школи живопису та заснував у Тячеві мистецьку колонію, яку назвали “угорським Барбізоном”. Відповідно, цього разу повідомляється, що мініскульптурку виготовлено також за підтримки “мецената Арсена Мелкумяна” – депутата з Ужгорода, неодноразово “засвіченого” в корупційних скандалах.  У червні 2023 року ужгородські депутати достроково припинили повноваження секретаря міськради Арсена Мелкумяна.

У схожий спосіб, зокрема за прямого фінансування угорщини, в обласному центрі Закарпаття, вже було встановлено ряд скульптурок на увіковічнення цілого ряду персонажів, що належать до угорських історії та культури. Започаткував і розвинув “традицію” угорського “маркування” Ужгорода автор перших ужгородських мініскульптурок Михайло Колодко, який згодом отримав громадянство угорщини і нині мешкає у будапешті. Наразі цю роботу в Ужгороді виконує переважно Роман Мурник. Обгрунтовує, часом з величезними “натяжками” або й абсолютно надуманими приводами, розміщення угорських символів в Ужгороді переважно Ф.Шандор.

Зокрема, як повідомлялось, 19 березня 2020 року в Ужгороді генконсульство угорщини самовільно встановило поза власною територією відверто провокативний імперський пам’ятник – мініскульптурку Святостефанської корони.

blank

blank

blank

blank

Останні новини
Схожі новини