📍Сьогодні в залі засідань вченої ради УжНУ зібралися члени Рад з питань ВПО Закарпаття та інших областей України, представники обласної і місцевої влади та громадськості, громадських організацій, регіональні й місцеві експерти тощо.
🖇️Їхня мета – поділитися досвідом кращих практик діяльності Рад із питань ВПО, започаткувати діалог між владою та Радами з питань ВПО Закарпатської області, громадськістю щодо прийняття довготривалих рішень, напрацювання рекомендацій у напрямі розвитку партнерств між собою.
💬Привітав із стартом важливого форуму й в.о. міського голови, заступник міського голови Ужгорода Вадим Борець. Він підкреслив, що всі внутрішньо переміщені особи, котрі проживають в нашому місті, мають почувати себе впевнено та отримувати підтримку. Це те, над чим постійно працює місцева влада і, зокрема, Рада з питань ВПО в Ужгороді – щоб усі переселенці могли якомога легше й швидше інтегруватися в життя громади.
У межах регіонального форуму начальниця відділу інвестицій та взаємодії з фондами і благодійними організаціями Ужгородської міської ради Юліана Бокоч, презентувала успішний досвід функціонування Координаційної ради з питань ВПО в Ужгороді.
☝️Вона підкреслила, що Ужгород став однією з перших громад, яка створила Раду з питань ВПО ще до появи централізованих вимог із боку держави – не формально, а як відповідь на реальну потребу. Рада була утворена у 2022 році рішенням виконкому, має чіткий регламент, стратегію розвитку на 2023–2025 роки, і щомісячно збирається для розгляду ключових питань, що стосуються інтеграції ВПО.
Юліана Бокоч акцентувала на перевагах ужгородської моделі – широкому представництві громадських організацій переселенців, активному залученні профільних управлінь та депутатів, а також регулярному партнерстві з міжнародними організаціями.
✔️Завдяки ініціативам Ради в Ужгороді реалізовано десятки проєктів і рішень, зокрема у сферах житла, освіти, правового захисту, працевлаштування та інклюзії. Станом на 2025 рік за сприяння Ради та за участі партнерів громада залучила понад 9,7 млн грн інвестицій і гуманітарної підтримки на програми для ВПО. Ужгород став прикладом ефективного залучення переселенців до життя громади як повноцінних її учасників.
Форум відбувається в межах проєкту «Гуртуємося разом: посилення спроможності Координаційних рад з питань ВПО у Закарпатській області», що фінансується МФ «Відродження» у партнерстві із департаментом соціального захисту населення Закарпатської області, Ужгородською міською радою, Ужгородським національним університетом, НДІ Європейського територіального співробітництва, ГО «Локатор-Медіа», БО «БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез», ГО «Волонтеріат УжНУ» та Коаліція «1325-Закарпаття».