Ужгород відзначив Міжнародний день музеїв – заклади обласного центру подарували напередодні мешканцям і гостям насичену культурно-мистецьку програму, яка привабила численних відвідувачів.
🏰Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького цьогоріч запросив гостей на безоплатну денну та благодійну вечірню програми. У денній програмі – оновлені експозиції, вокальні й хореографічні композиції, QR-коди з озвученням експонатів, а ввечері на відвідувачів чекали нічні виставки, виступи музикантів, середньовічні танці, світлові шоу та містична атракція.
📍У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту святкову програму розпочали із богослужіння в музейній церкві. Опісля для гостей підготували виставку ретросвітлин, музичну програму, експозицію полотен професійних художників краю, пізнавальну лекцію та тематичну екскурсію. Протягом дня тут тривали майстерки, оглядові та квестові екскурсії, зустрічі з майстрами, крафтові ярмарки, фудкорти, лотереї тощо.
🖼️У Міжнародний день музеїв на гостей чекав і Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая. Охочі змогли відкрити для себе шедеври метрів закарпатської художньої школи, побувати в будинках-музеях А. Коцки та Ф. Манайла, побачити нові літературно-мистецькі надходження, а також відвідати унікальну експозицію від Сумського обласного музею ім. Н. Онацького.
В атмосферному дворику Ужгородського замку відбулися урочистості з нагоди професійного свята музейників. Зі щирими словами привітань до колективу обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького звернулися також і представники міської та обласної влади.
💬Міський голова Богдан Андріїв подякував директорці обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького Ользі Шумовській та працівникам за щоденну самовіддану працю, за збереження і популяризацію історії Ужгорода й Закарпаття, вручив грамоти міської ради кращим працівникам музею. Грамоти управління у справах культури, молоді та спорту міськради вручила начальниця управління Алла Чернобук.
🖇️Міжнародний день музеїв вкотре нагадав: музей – це не лише про минуле, це простір живої пам’яті, емоцій, діалогу й культурного об’єднання. І ще – нагода подякувати тим, хто зберігає історію, традиції та ідентичність нашого краю для наступних поколінь.