Коли сакури в Ужгороді розквітають, місто перетворюється на одну велику фотозону. Але є нюанс: кожна зламана гілка — це не просто «дрібниця», а непоправна шкода для дерева.
Ми створили Рожевий кодекс Ужгорода — коротку і наочну пам’ятку про те, як поводитися з сакурами. Квітуче місто — це відповідальність кожного з нас.
Переглянь. Поділись із друзями. Знімай не шкодячи природі.
В Ужгороді, як розповідав туризмознавець Федів Шандор, ростуть 7 видів сакур, найстаріші дерева ростуть на вулиці Митній. Саме там у 1924 році було висаджене перше дерево. В цей час Закарпаття входило до складу Чехословаччини і чеська влада активно вкладала кошти у розбудову мікрорайону Галагов (нині центр Ужгорода по правий бік річки Уж).
В той час, цей мікрорайон був болотистою місцевістю, мав особливий мікроклімат, який не сприяв багатьом рослинам, тому тут вирішили висаджувати японські вишні (сакури), це і підтвердили у той час науковці та дослідники ботаніки. У краї навіть виникла модна традиція: дарувати саджанці дерев приїжджим. Щоправда, самі ужгородці досить ревниво ставляться до цього.