back to top
5.6 C
Uzhhorod
Четвер, 10 Квітня, 2025

В Ужгороді обговорили посилення співпраці громадських організацій та місцевої влади

В Ужгороді обговорили посилення співпраці громадських організацій та місцевої влади

Зустріч активних представників громадських і волонтерських організацій міста із Pavlo Pushchenko — експертом шведсько-української програми Polaris, відбулася напередодні у міській раді.

Програма Polaris. Підтримка надання послуг , яка реалізується у 2024–2028 роках за підтримки уряду Швеції через агентство Sida, охоплює ключові сфери розвитку громад — освіту, фінансову децентралізацію, надання адміністративних послуг, відновлення та міжнародну співпрацю. У фокусі програми — підтримка багаторівневого врядування і залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні.

Учасники зустрічі обговорили виклики та можливості взаємодії органів місцевого самоврядування із організаціями громадянського суспільства.

Зокрема йшлося про:

реалізацію спільних грантових проєктів на рівні громади;
мережування і взаємопідтримку між організаціями громадянського суспільства;

нові форми народовладдя відповідно до Закону про народовладдя у громадах, який набув чинності у січні 2025 року;

застосування бюджету участі в умовах воєнного стану;
підтримку волонтерських ініціатив і шкільних громадських бюджетів;

імплементацію Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.

В обговоренні взяли участь представники ГО «Неємія», «Справа Кольпінга в Україні», «Комітет майбутнього «Солідарність і відповідальність», «Щасливі діти», «Рух 323», «Творці країни мрій», «Серце до серця Закарпаття», благодійних фондів «Совине Гніздо», «Центр постраждалих внаслідок війни», «Фонд Андрія Півня», БФ «Наша сила в єднанні», «Стабілізейшн Суппорт Сервісез», «СОС Дитячі містечка Україна», а також Молодіжної ради Ужгорода.

Павло Пущенко акцентував на тому, що успішне партнерство між громадським сектором і місцевою владою залежить від взаємної довіри, спільної мотивації, чіткого розподілу обов’язків та прозорості у прийнятті рішень. Він також поділився західноєвропейським досвідом, де значна частина соціальних послуг надається через громадські організації, а системи соціальних контрактів дозволяють ефективно використовувати публічні кошти.

Начальниця відділу інвестицій та взаємодії з благодійними фондами та організаціями управління економічного розвитку міста Ужгородської міської ради Юліана Бокоч поділилася позитивним досвідом співпраці органу місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства у реалізації спільних грантових проєктів. Вона також відзначила плідну роботу Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб в Ужгороді, яка сприяє ефективній інтеграції ВПО в життя громади та вирішенню актуальних соціальних питань. Також наголошували на важливості підписання меморандумів про співпрацю між міською радою та громадськими організаціями, що закладає основу для довгострокового партнерства і реалізації спільних ініціатив.
Учасники заходу поділилися досвідом реалізованих проєктів, поточними викликами, обговорили ефективність комунікації з міською радою та запропонували шляхи для поглиблення партнерства. Серед них — спільне навчання з грантрайтингу, участь у міжнародних мережах та клубах громадських ініціатив, наприклад, Клубі від Спілки «Громадські ініціативи України», який щомісяця збирає активістів на обговорення актуальних тем.

Захід став важливим кроком на шляху до глибшого діалогу між громадою та владою, який дозволить ефективніше реалізовувати потреби мешканців Ужгорода, особливо в умовах викликів, спричинених війною.



blank
blank
blank

Останні новини
Схожі новини