В Ужгороді квітує барбарис. Ці рослини називають ще карамельними деревами (барбарис, берберис, кислянка, кислий терен)
Цвіте барбарис красиво. Але плоди його, блискучі, яскраво червоні або густо-бардові радують око не менше квітів. Ягоди барбарису залишаються на гілках й після того, як листя вже опало, оживляючи сумний вигляд безлистого саду.
А ще стиглі плоди барбарису цілком їстівні, вони використовуються в кулінарії та мають цінні лікувальні властивості.
Ще в давнину в Індії барбарис був відомий як лікарський засіб, що очищає кров. Він рятував людей при таких захворюваннях, як цинга і жовтяниця.
Плоди цього барбарису гіркі, тому в приготуванні їжі їх не використовують, але птахи ласують його ягодами з великим задоволенням. Ягоди барбарису, як припараву використовують в кулінарії, додають до плову. З них також готують мармелад, квас, кисіль, сік, кислий смак якого відмінно втамовує спрагу.

Застосування в медицині
Як лікарська рослина барбарис використовувався ще у Вавилоні та у Стародавній Індії. У 100 грамах його плодів містяться:
213% добової потреби у вітаміні С;
28% вітаміну Е;
145% заліза;
11% калію.
Крім цього в ягодах є невелика кількість міді, цинку та марганцю.
Плоди барбарису багаті на особливий рослинний алкалоїд – берберин, який має великій набір цінних фармакологічних властивостей. Це потужний антиоксидант, що запобігає безлічі патологій, між іншого, злоякісного характеру, тому може служити й для профілактики онкогенезу.
Берберин належить до числа геропротекторів (речовин, які уповільнюють старіння), доброчинно впливає на роботу серцево-судинної системи та знижує концентрацію глюкози в крові.
Насичений корисними речовинами барбарис, може застосовуватися для профілактики та лікування багатьох хронічних захворювань. Його рекомендують для:
зниження артеріального тиску;
лікування інфекційних захворювань порожнини рота;
профілактики метаболічного синдрому (здуття живота);
поліпшення апетиту;
зменшення рівня цукру в крові;
загального підвищення імунітету, зміцнення захисних функцій організму до бактеріологічних та вірусних захворювань.