Цього дня працював музей, проводились екскурсії аудиторіями, залами та майстернями коледжу, працювали майстер-класи. Охочі та зацікавлені могли спробувати на дотик матеріал, з яким їм до вподоби працювати як студентам в майбутньому.
Фаховий коледж мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатської академії мистецтв – заклад із 76-річною історією, першим директором якого був саме Адальберт Ерделі.
Сьогодні це сучасний мистецький заклад, який дає ґрунтовну фахову підготовку випускникам 9-тих класів.
«Ми готуємо фахових молодших бакалаврів із спеціальностей «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Графічний дизайн» та «Дизайн середовища (внутрішнього)» – розповідає керівник закладу Артур Павлюк. – Упродовж перших двох років навчання студенти всіх спеціальностей здобувають повну загальну середню освіту, а також вивчають загальнофахові дисципліни – рисунок, живопис, основи композиції, профмайстерність, скульптуру тощо. Наш коледж – це те середовище, де тісно переплетені як класичні, так і сучасні мистецькі предмети, де «школа» у її звичному розумінні включає у себе нові технології, відповідає вимогам сьогодення».
Відвідавши заклад у День відкритих дверей, ознайомившись із експозицією надбань коледжу, творчих здобутків його студентів, починаючи з 80-тих років минулого століття, хочеться зауважити, що кожен із предметів експозиції несе не тільки відзнаку часу, епохи, але й випромінює енергію творця, тепло рук, що їх створили, дивує винахідливістю і технічним рішенням молодих митців, зачаровує формою, стилем і оздобленням. Навіть звичні ужиткові предмети з їх творчої подачі виглядають особливо та незвичайно, навіть футуристично, але привабливо.
Більшість із предметів експозиції могли б прикрасити наші громадські будівлі міста, заклади, установи та громадські простори Закарпаття.
Викладачі, запрошуючи вступати до їх закладу, наголошують, що з огляду на все більшу комп‘ютеризацію кожен виріб, який виходить з-під людських рук, – унікальний. Як би ми не намагалися повторити виріб – все одно буде бодай якась незначна риса, що буде вирізняти його серед ряду подібних. Зараз все більше людей хочуть мати щось таке, чого не має приятель чи сусід. Тому одиничність, а не масовість, виготовлене людиною-особистістю, а не машиною, з природніх матеріалів, а не ситнтетики – все більше цінується.
Контакти:
м.Ужгород, вул.Минайська, 38/80
+380 (93) 632 57 05
artedu.uz.ua
artcollege.erdeli
Закарпатська академія мистецтв у FB http://artedu.uz.ua