🦼🦿На протезі, у кріслі колісному чи з дитячим візочком, у поліклініку, на концерт чи в магазин – місто повинно бути зручним та доступним для всіх і кожного.
🔹Триває Національний тиждень безбар’єрності, у межах якого в області проходить низка заходів.
✔️Зокрема, разом із міським головою Богданом Андріївим та паралімпійською чемпіонкою Надією Дьолог Nadiia Doloh інспектували доступність культурних та освітніх закладів Ужгорода.
🏤Відвідали Закарпатську обласну філармонію. Сюди задля реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрності у 2024 році придбали та змонтували дві електричні підіймальні платформи для переміщення маломобільних груп населення до великої концертної зали, що розташована на другому поверсі.
👩🦽Надія протестувала пристрій, відзначила його зручність.
🙏За словами керівництва філармонії, після встановлення платформи побільшало відвідувачів, зокрема військових та дітей з інвалідністю.
☝️Зараз доступні місця для крісел колісних розташовані досить далеко від сцени. Обговорили можливість залишати кілька вільних у перших рядах на кожному заході, щоб саме там могли насолоджуватись концертами люди з інвалідністю.
🏫Ужгородський музичний фаховий коледж ім. Д.Є.Задора – місце, де створюють доступний простір для тих, хто навчається, їхніх батьків та рідних. Заклад розташований в історичній частині міста, а зведення будівлі датується початком ХХ ст. Щоб не псувати фасад пам’ятки архітектури, керівництво за сприяння міжнародних партнерів закупило для потреб студентів та відвідувачів закладу гусеничний сходовий підйомник. Крісло колісне безпечно і надійно кріпиться до нього, а відповідальний працівник постійно контролює підйом і спуск дитини чи дорослого.
🎵Як музика та творчість не знають кордонів, так не повинно бути жодних перепон на шляху до опанування музичного мистецтва. Ефект від інклюзивності відзначають керівники і викладачі коледжу: вдалося забезпечити комфортний доступ до навчання для дітей з інвалідністю, а також можливість насолодитися їхніми досягненнями батькам, зокрема і військовим.
📝В області маємо ще чимало об’єктів, які повинні відповідати вимогам інклюзії та потребам сучасності. Працюємо над цим і надалі.