back to top
12 C
Uzhhorod
Вівторок, 1 Квітня, 2025

Програма фестивалю камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури» в Ужгороді

З 8 по 12 квітня на малій сцені Закарпатського академічного музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв стартує фестиваль «Під цвітом сакури».

Уже традиційно ужгородці та гості обласного центру Закарпаття в один із найрожевіших тижнів – цвітіння сакур і магнолій, зможуть насолоджуватися грою відомих театральних колективів України.

Відкриватиме фестиваль 8 квітня, Херсонський театр імені Миколи Куліша з моновиставою «Одноденний герой» (за п’єсою Володимира Туки).

Автор та актор – Володимир Тука. Режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк. П’єса створена у межах проекту «Театр Ветеранів».

В основі сюжету – історія херсонця-ветерана, який став свідком окупації, виїхавши, пішов захищати країну в лавах ЗСУ та, будучи на позиції, отримав поранення.

9 квітня, Київський академічний театр Українського фольклору «Берегиня» запрошує на виставу «Марієнбад» (за романом Шолом-Алейхема).

blank

Багато чудової єврейської музики, гарних танців, прекрасних акторських робіт. А головне, це вистава про кохання, про повернення в родину попри все, навіть “курортні інтрижкиІ який же курорт без романів, пліток, чуток, які розповсюджуються із неймовірною швидкістю? Але зрештою, всі наші герої попри все вертаються до свого коріння, до своїх родин.

10 квітня на Малій сцені драмтеатру, Театр Леся Курбаса (Львів) представить глядачам фестивалю виставу «Пастка розуму»(за твором Ентоні Горовіца).

blank

«Пастка розуму» – це історія про хиткість сприйняття, про втрату контролю над власними думками, про гру, правила якої змінюються щомиті. Це вистава, що кидає виклик уявленням про реальність та змушує засумніватися в очевидному.

Автор – Ентоні Горовіц. Його тексти досліджують природу людської свідомості, маніпуляції, владу над думками. Це драматургія, що змушує не просто стежити за сюжетом, а постійно аналізувати кожен рух, кожне слово, кожну зміну атмосфери.

Головний герой опиняється у просторі, де звичні координати розмиваються. Реальність змінюється, але немає впевненості, що вона взагалі існує. Його свідомість стає полем битви, де невідомо, хто ворог, а хто союзник. Автор історій про «справжні злочини», – Марк Стайлер, прибуває до експериментальної лікарні для божевільних Феарфілдс з ціллю взяти інтерв’ю у серійного вбивці Істермена для своєї нової книги. Коли Істермен і Стайлер зустрічаються, виявляється, що двох чоловіків пов`язує трохи більше, ніж просто бажання письменника оприлюднити історії вбивці…
Це вистава, що змушує сумніватися у власному сприйнятті.
Це історія, яка ламає очікування й розширює межі театрального досвіду.
Це експеримент, у якому кожен виходить із власними відповідями.

Переклад з англійської – Катерина Міхаліцина; Режисер – Ніл Флекмен; Художниця – Юлія Рибка-Коваль. Акторський склад: Ярослав Федорчук; Микола Береза; Тамара Ґорґішелі, Дарина Федина, Діана Константінова.

11 квітня «Чоловік моєї дружини» (за твором Міро Гаврана) у виконанні акторів Національного театру ім. Марії Заньковецької.

blank

Автор – Міро Гавран. Режисер-постановник – В’ячеслав Жуков. Сценографія та костюми – Наталя Тарасенко. Актори – Каршневич Дмитро та Сікиринський Олег

Комедія «Чоловік моєї дружини» зосереджується на відносинах сімейних, розмірковує про звикання, пристосування, страхи, які супроводжують шлюбне життя, а також відшукує пульс важливого для спільного існування почуття – любові, яке за щоденною рутиною може навіть не прощупуватися.

Професія провідниці вимагає від Драгіци жити за чітким графіком руху поїздів міжміського сполучення, частих довгих відряджень, що надають її сімейному існуванню барв постійних зустрічей та прощань. Такі міграції жінки зводять в одній кімнаті двох чоловіків, схожих і не схожих одночасно, які ніби доповнюють одне одного, хоча зустрілися вперше. Жаркець хороший батько, любить прибирати дім та створювати затишок, Креше – чудовий кухар й пристрасний коханець. Ідеал чоловіка, поділений на двоє. Можливо, єдиний варіант для розумної жінки аби жити у гармонії.

Закриватиме фестиваль 12 квітня Закарпатський академічний музично-драматичний театр своєю прем’єрною виставою «Ніч Гельвера» (за твором Вілквіста Інґмара)

blank

Пронизлива історія про страх і надію, любов і втрати, про боротьбу з собою та жорстокістю світу. Сюжет, у якому переплітаються ніжність і трагедія, залишить глибокий слід у серці кожного, хто наважиться заглянути у внутрішній світ героїв.

Режисерка-постановниця – Маргарита Савенко; Художниця-постановниця – Людмила Бєлая. Актори – Моніка Жогіна-Палфі, Дмитро Бурма, Богдан Климентій.

Початок усіх вистав о 17-й годині.

Квитки в касі театру та на платформі uzhgorod.kontramarka

Останні новини
Схожі новини