У фоє Ужгородської міської ради на площі Поштовій, 3, відкрилася фотовиставка «(Не) помітні історії».
Цей фотопроєкт розповідає історії дев’яти людей, які пережили полон, депортацію, сексуальне насильство, спричинене війною, або були змушені покинути свої домівки на тимчасово окупованих територіях.
На світлинах зображені найцінніші речі, які герої проєкту забрали з собою під час евакуації. Серед них – ключі від квартири в Бердянську, книга з маріупольської бібліотеки, синьо-жовта стрічка, з якою герой пройшов полон у Херсоні, прикраси, які окупанти намагалися зірвати з дівчат на блокпосту, єдина сумка, яку жінка встигла взяти з дому перед депортацією, записка від подруги, яка залишилася на окупованих територіях, та інші особисті речі.
За даними міжнародних організацій, понад 5 мільйонів людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами та змушені були почати життя з нуля в нових містах. В Ужгороді знайшли притулок десятки тисяч людей, які були змушені покинути свої домівки. На сьогодні тільки офіційно зареєстровано близько 28 тисяч ВПО, але реальні цифри значно вищі.
Фотовиставка «(Не) помітні історії» проходить в рамках діяльності “Центрів допомоги врятованим”, які були створені Урядом України спільно з Фондом народонаселення ООН в Україні. Відвідати її у фоє Ужгородської міської ради можна до 14 лютого включно.