Набирає обертів черговий скандал навколо будівництва в Ужгороді.
Ужгородці поширили відео про те, як в одному з районів Ужгорода засипають Чорні озера на вулиці Єньківська.
Як повідомила Ужгородська міська рада, після оприлюднення у соцмережах інформації про засипання так званих Чорних озер в Ужгороді представники міської ради виїхали на місце та зафіксували факт завезення ґрунту технікою. Начальник містобудування та архітектури Ужгородської міської ради Олег Боршовський поспішив повідомити, що дана ділянка належить місту, жодних дозвільних документів на засипку озера ніхто не давав.
Військовослужбовець 68-го батальйону 101-ї Закарпатської бригади ТрО, молодший лейтенант і командир групи безпілотних систем, а також депутат Ужгородської міської ради Олександр Волосянський вважає, що міська влада «роздерибанила» Чорні озера.
Депутат опублікував на своїй сторінці у facebook, хто із депутатів проголосував за таке рішення, та звинуватив міську владу у знищенні озер та «дерибані» ділянок. Далі – пряма мова:
Розповідаю, як міська рада «роздерибанила» Чорні озера і хто голосував ЗА таке рішення.
Останні дні мені масово пишуть і телефонують ужгородці з приводу знищення одного з Чорних озер, яке засипають землею. Розібрався з схемами, які використали міські депутати для передачі цих земель під забудову, внаслідок чого замість рекреаційної зони для відпочинку місто має отримати чергові буд.майданчики.
В мікрорайоні поруч розташовані кілька озер. Територію одного з них (70 соток) депутати вирішили віддати під… сільське господарство. Чому саме під сільське господарство? Бо по звичайній схемі дерибану потрібно б було розбивати ділянку на 7 по 10 сотин кожна, шукати 7 підставних осіб, на яких оформляти, робити 7 проектів землевідведення.
Тож депутати пішли простішим шляхом – використали норму, яка дозволяє передавати безкоштовно для ведення селянського господарства до 2 гектарів землі. Розумію, звучить абсурдно – виділяти безкоштовно 70 сотин землі в обласному центрі для ведення селянського господарства. Та депутати зробили вигляд, що все нормально і проголосували.
Але головне – виділена ними територія є ОЗЕРОМ і не може бути передана у приватну власність. Земельна комісія цього «не помітила» і одобрила проект на сесію ради, де він був проголосований. В мене питання – яка причина, що комісія, яка регулярно виїжджає на об’єкти, не помітила, що це не земля, а озеро?
Коротко опишу процедуру розгляду «земельних» питань в міськраді. Спочатку кожне питання вивчає земельна комісія, до якої входить 9 депутатів міськради. Вони роблять виїзди на ділянки, які планують виділяти – їх супроводжує архітектор і інші спеціалісти міської ради.
Потім комісія проводить засідання, де вивчає всі супровідні папери, по всім питанням комісії доповідають профільні працівники міськради – архітектура, юристи, земельники, муніципали.
На основі вивчення всіх даних члени земельної комісії голосують по кожній ділянці, рекомендувати чи ні депутатам приймати даний проект на сесії. Всі ці голосування є у відкритому доступі на сайті міської ради.
Конкретно по питанню виділення території, яка виявилась озером, всі 5 членів комісії, які були присутні на засіданні, проголосували ЗА.
Кожен бажаючий за 30 секунд може переглянути карту в інтернеті і побачити, що там озеро. Які ж «аргументи» знайшли для членів земельної комісії і для інших депутатів, щоб вони не помітили озеро і віддали безкоштовно 70 сотин в Ужгороді?
Одразу виставляю список поіменного голосування депутатів, які входять до земельної комісії міськради, і які проголосували за рішення надання дозволу на складання тех.документації для безкоштовної передачі території одного з озер під так зване сільське господарство.
Вважаю, що земельна комісія міськради повністю дискредитувала себе подібними рішеннями, які шкодять місту. Тому пропоную розпустити її на найближчому засіданні міськради.
Через військовий стан у депутатів забрали право затвердження цих дозволів, тому беру на контроль, щоб після війни жодного затвердження не надавали, а рішення про дозвіл було скасоване.
Територію ще одного озера банально роздерибанили на ділянки по 10 соток для будівництва житла. Хоча тут також очевидним є те, що на місці розданих ділянок не земля, а озеро, але депутатів це також не зупинило.
Берег ще одного озера (яке днями засипали землею) віддали для обласного управління з надзвичайних ситуацій – нібито для розміщення підрозділів пожежно-рятувального загону.
Дуже хочеться побачити якісь папери від київського керівництва, які свідчать, що рятувальники дійсно збираються будувати в цьому мікрорайоні об’єкт для своїх потреб.
Щоб не виявилось, що це чергова схема і завтра вигулькне якийсь партнер-забудовник і почне будувати чергову багатоповерхівку. Та і взагалі, може, краще було надати рятувальникам якусь сусідню ділянку, а не берег озера?
Не знаю, яку чергову брехню придумають депутати і чиновники на своє виправдання. Тому треба згадати головне – озера є об’єктами водного фонду і передавати їх у приватну власність заборонено. Тож депутати і архітектура мали докласти зусиль, щоб зафіксувати цей статус. Натомість вони вирішили зробити вигляд, що не бачать там озер і безкоштовно роздали цю землю – для будівництва і сільського господарства.
Це ті схеми, якими депутати знищують наше місто. Подаю звернення в прокуратуру з вимогою порушити кримінальну справу по даному факту.
Нинішній міський прокурор Домніцький є найкращим другом земельної комісії, тому від нього нічого не очікую. Але ніхто не вічний – і цей прокурор, і ці депутати теж. Тому ми обов’язково доб’ємося скасування незаконних рішень міськради і перетворимо озера на рекреаційні території, місце для відпочинку ужгородців. Як би і мало бути, якщо ставити інтереси ужгородців на перше місце.
Відреагував на скандал і Федір Шандор. «Шановні ужгородці ! Звертаюсь до тих кому не байдужа доля нашого міста закликаю всіх прийти на чергову сесію яка відбудеться 20 лютого та підтримати проект рішення щодо Мораторію на затвердження детальних планів які з кожним днем руйнують інфраструктуру Нашого міста. У зв’язку з тим що громадські слухання щодо обговорення генерального плану міста за яким Ужгород Має розбудовуватися Не відбулися Та набули резонансу Було запропоновано розробити проект рішення на наступну сесію щодо мораторію на затвердження детальних планів та як саме вони Знищить ту інфраструктуру яка в місті ще залишилася. Саме таке прийняти рішення не дозволить міській владі а також депутатам в подальшому дерибанити залишки зелених зон в місті до тих пір поки не буде затверджений генеральний план», – йдеться у дописі Шандора.