Другий з дев’яти запланованих майданчиків для збору і сортування сміття “Екологічний острівець” відкрили в Ужгороді за адресою вул.Грушевського, 62. Там можна здавати вторинну сировину: папір, картон, пластик, скло, алюмінієві та залізні банки, батарейки. Туди можна принести і великогабаритні відходи, як-от будівельне та ремонтне сміття, але за його здачу потрібно буде сплатити працівнику АВЕ на місці, пояснила Varosh директорка АВЕ Ужгород Наталя Якубик.
Тарифи на прийом вторсировини, великогабаритних, будівельних та ремонтних відходів
За відсутності працівника відходи можна здати самостійно, залишивши у спеціальних окремих боксах, кожний з яких призначений для окремого виду сміття.
— Вибір локації нового екоострівця не випадковий, — розповіла вона, — адже це – густонаселений мікрорайон, а підприємство намагається розташувати майданчики так, аби максимально забезпечити всім мешканцям Ужгорода можливість сортувати сміття. Завдяки нашому першому “Екологічному острівцю” за перші 6 місяців його роботи на сміттєзвалища не потрапило більше 20 тонн відходів, — сказала директорка товариства. — Загалом за місць туди здають в середньому до 5 тонн відходів.
Як повідомили Varosh у компанії, відсортовані й підготовлені для переробки відходи будуть передаватися:
скло – на Рокитнівський склозавод;
металобрухт – на ТОВ «Укрбрухт»;
папір – на Луцьку картонно-паперову фабрику;
пластик – у Фастів і Київ.
Люмінесцентні лампи як небезпечні відходи, АВЕ не приймає. Наталя Якубик пояснила: в Ужгороді діє компанія “Нью Еко Світ”, яка має ліцензію на утилізацію небезпечних відходів.
Наступний екоострівець буде ближче до центру міста — попередньо розглядають район вулиць Фединця-Підградської.