За кермом сірого кросовера NISSAN X-TRAIL 2017 року випуску, на держномерах AO9916BO, який 26 жовтня спричинив аварію з іншим легковиком в Ужгороді, є співробітник Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Ігор Штаєр.
Редакція володіла цією інформацію практично від самого початку, по суті відразу після факту скоєння ДТП, однак не оприлюднювала, очікуючи на офіційну реакцію правоохоронних структур, які, зазвичай, публікують звіти про значно менші правопорушення.
Оскільки реакції немає досі, і жодна з пресслужб правоохоронних структур Закарпатської області – поліції, патрульної поліції, прокуратури – не спромоглася на офіційному рівні розповісти суспільству про обставини резонансної “п’яної” ДТП за участі поліцейського та вжиті в цьому контексті заходи, це мушені зробити журналісти. Тим більше, що в редакції є попередня і неофіційна інформація про наміри звільнити І.Штаєра “заднім числом” – заради, як кажуть у таких випадках, “збереження чистоти мундира”.
Відповідно до неофіційної інформації, що її наше видання отримало з власних джерел у правоохоронних органах, винуватець тієї ДТП Ігор Штаєр, був не просто напідпитку, а перебував у стані сильного алкогольного сп’яніння. Настільки сильного, що не контролював не тільки свої дії за кермом автівки, а й, навіть, те, що говорив – зокрема, ностальгуючи за способом життя в Російській Федерації.
Треба віддати належне працівникам патрульної поліції, які прибули на місце події документувати злочин. Попри те, що п’яний водій, що скоїв аварію, яка могла мати суттєво складніші наслідки, виявився їх колегою та відмовився пройти процедуру освідчення на стан алкогольного сп’яніння, вони склали відповідний протокол.
Відео з бодікамер патрульних могло б продемонструвати суспільству багато цікавих нюансів поведінки п’яного правоохоронця, однак, за нашим переконанням, такий крок мав би бути зроблений самими правоохоронцями, а не журналістами.
Тотальне мовчання правоохоронної системи Закарпаття в цьому випадку є, по суті, вироком для неї. Бо на тлі боротьби з корупцією, яка повільно, через внутрішній спротив, розгортається в державі на шляху України до членства в Європейському Союзі та НАТО, свідчить про її показне “реформування”, тоді як суть і реакції на подібні виклики залишаються далекими, якщо не протилежними, до європейських.
Довідково
Відповідно до Вікіпедії, Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України – міжрегіональний територіальний орган у складі кримінальної поліції Національної поліції України, який бере участь у реалізації державної політики з питань боротьби з організованою злочинністю та здійснює оперативно-розшукову діяльність.
Ключовими завданнями цієї структури є:
– виявлення, припинення і запобігання незаконної діяльності суспільно небезпечних організованих груп і злочинних організацій , у тому числі в органах державної влади та місцевого самоврядування, які впливають на криміногенну ситуацію в державі та в окремих її регіонах;
– протидія корупції серед посадових осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вжиття заходів з метою виявлення корупційних правопорушень і правопорушень, пов’язаних з корупцією, та їх припинення відповідно до законодавства України.