Каталог локальних виробників Ужгорода, до якого увійшло 20 крафтярів міста, представили в Ужгороді. На конференції-презентації «Зроблено в Ужгороді», яка відбулася в комплексі “Совине гніздо”, майстри та майстрині показали свою локальну продукцію, її онлайн-каталоги та виробництво.
Управління економічного розвитку міської ради з 2021 року співпрацює з організацією німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Конференція проходила в межах програми міжнародної співпраці у межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку ініціювали Європейський Союз та уряд Німеччини. Підрядником проєкту є ГО «Інтерньюз-Україна». В рамках проєкту відбувається розробка брендбуку та логотипу міста, його розробили на базі вже існуючого логотипу “Ужгород розквітає”.
— Це свого роду маркування нашого локального виробництва, — розповіла Varosh Анастасія Фартушок, головна спеціалістка відділу зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та туризму Управління економічного розвитку Ужгородської міської ради. — Це свого роду знак якості, його можна буде використовувати на продукції ужгородських виробників. ГО «Інтерньюз-Україна» знімала промо-відео для кожного виробника, яке буде таргетуватися для промоції нашого виробника.
Каталог щороку оновлюватимуть та поповнюватимуть новими виробниками. Спочатку програмою було заплановано 20 виробників і, зі слів Анастасії Фатушок, на це не було можливості вплинути.
— Ми надали набагато більший список підприємств, але в процесі роботи він кілька разів змінювався. Ми обдзвонювали майстрів, пропонували участь, дехто не відразу розумів користі від цього і відмовлявся. Ми намагалися максимально всіх охопити, наскільки мали можливість. Так, зрештою, ми отримали 20 підприємств, які відгукнулися на пропозицію і увійшли до каталогу, — пояснила вона.
Зі слів начальника управління економічного розвитку міста Василя Цапа, найближчим часом на сайті міської ради опублікують також бренд-бук двома мовами — українською та англійською. Щороку каталог актуалізовуватимуть та наповнюватимуть новими виробниками.
У проєкті беруть участь також Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський та Житомир, де проходять подібні заходи.