На Закарпатті дозріла шипшина. В Ужгороді цих унікальних цілющих рослин досить багато.
Тож чимало мешканців обласного центру збирають червоні плоди цієї рослини. Шипшину називають еліксиром здоров’я та довголіття. Чай із неї лікує багато захворювань і покращує само почуття, підвищує працездатність.
Про дивовижні властивості рослини було відомо ще давнім грекам. У Київській Русі її використовували для загоєння ран та попередження гангрени, застосовуючи пов’язки, просочені відваром чи настоєм з квітів та плодів шипшини. Також шипшину вважали символом вічного кохання і краси й використовували рослину в різних обрядах.
Її називали ще «свороборнік», що означає «дика троянда». Знахарі навіть досі користуються площами шипшини при лікуванні різних недугів. А от мусульмани вважають шипшину священною квіткою. У північних широтах її називають «апельсином Півночі».
Існує легенда про те, що в дитинстві богатир Ілля Муромець часто хворів і його мати вилікувала за допомогою шипшини.
Вона справді містить дуже багато вітамінів та такі корисні компоненти як кальцій, марганець, залізо, мідь, калій, кремній, фосфор, магній, рутин та інші.
Лікувальні властивості шипшини включають різні ефекти. За рахунок високого вмісту аскорбінової кислоти і вітамінів групи B ягоди рослини мають антисклеротичну і протизапальну дію. Препарати на основі плодів шипшини активізують вироблення ферментів. Вони можуть використовуватися для профілактики цинги та інших вітамінно-дефіцитних станів організму. Плоди шипшини також збільшують вироблення жовчі в організмі.
Але що цікаво, колись наші пращури використовували шипшину для приготування різноманітних страв. Плоди додавали в супи та салати.
Тому ужгородцям справді корисно запасатися плодами шипшини на зиму, а не аптечними препаратами. Шипшина обходиться дешевше, а по-друге не шкодить здоров’ю, а навпаки – зміцнює наш організм.